slovensky      english language
Turizmus
Slovensko má jedinečné príležitosti nielen pre všetky druhy športového vyžitia. Malá krajina v srdci Európy je známa aj nádhernými kultúrno - historickými pamiatkami a vynikajúcimi umelcami. Slovenská republika naozaj umožňuje rozmanitý výber z nepreberného množstva ponúkaných možností. CK KRYSTAL Vám umožní orientovať sa v aktuálnej ponuke a podľa Vašich individuálnych záujmov zabezpečí najoptimálnejšie prežitie chvíľ strávených v našej krajine. Vyberte si s nami:

Zimné športy
Slovensko je známe centrum zimných športov, najmä pohoriami Vysoké a Nízke Tatry, Malá a Veľká Fatra, Kremnické vrchy... Patria k najnavštevovanejším lokalitám Slovenska. Vybudované kvalitné lyžiarske strediská, akými sú napr. Štrbské Pleso poskytuje širokú paletu možností na lyžovanie, lyžiarsku turistiku, bežecké lyžovanie, snowboard, korčuľovanie i sánkovanie. K ďalším obľúbeným centrám zimných športov patria určite Plejsy, Podbanské, Ždiar, Chopok, Donovaly, Tále, Jasná, Vrátna, Malino Brdo a desiatky iných.

Rekreačné pobyty pri vode
Aj leto je na Slovensku príťažlivé. Rieky, jazerá a umelé vodné nádrže ponúkajú príjemný relax v nádhernom prostredí. Okrem plávania sú tu ideálne podmienky pre všetky ostatné vodné športy: surfing, vodné lyžovanie, rafting, rybolov. Najznámejšie strediská vodných športov sú Zemplínska Šírava, Liptovská Mara, Oravská priehrada, Senecké a Slnečné jazerá, termálne kúpaliská. Unikátnym prírodným výtvorom je travertínové jazierko Kráter -Vyšné Ružbachy. Mimoriadne obľúbené sú aj pobyty v svetoznámych kúpeľných mestách s termálnymi vodnými zdrojmi, či už sú to Piešťany, Bardejov, Bojnice, Dudince alebo Turčianske a Trenčianske Teplice.

Cykloturistika (treking)
V poslednom období boli vybudované špeciálne cyklotrasy na viacerých miestach Slovenska (celkovo je vyznačených 2500 km trás). Spoznávanie krajiny týmto osobitým spôsobom je mimoriadne očarujúce. Výlety na bicykloch sú možné v celej krajine aj so zapožičaním bicyklov a ostatného športového vybavenia. Vhodné trasy sú tu aj pre náročnejších cyklistov a samozrejme aj pre treking.

Agroturistika a jazda na koni
Od roku 1989 sporadicky vznikajú na Slovensku farmy špecializujúce sa práve na tento druh turistiky. V súčasnosti už existujú zariadenia, ktoré zodpovedajú vysokým nárokom zahraničnej klientely na oddych formou agroturistiky. Zvyčajne ide o menšie rodinné farmy, kde je okrem iných aktivít ponúkajú aj atraktívne jazdy na koni. Podľa Vami vybranej lokality Vám CK KRYSTAL zabezpečí aj tento druh pobytu.

Tenis
Tenis si získal obľubu aj u značnej časti slovenskej populácie. Tenisové dvorce sa nachádzajú takmer v každom slovenskom meste, sú súčasťou väčšiny turistických stredísk a CK KRYSTAL zabezpečuje aj špeciálnu tenisovú školu s profesionálnymi inštruktormi.

Golf
Golf si len získava na Slovensku svojich priaznivcov, ale aj tu sú už vybudované prvé golfové a minigolfové ihriská. Svoj pobyt v SR si teda môžete spestriť aj touto športovou aktivitou. CK KRYSTAL zabezpečí inštruktáž a prenájom vhodných golfových plôch na našom území.

Skialpinizmus
Ak patríte k skupine ľudí obľubujúcich tento druh športu či už rekreačne alebo profesionálne, nenechajte si ujsť jedinečné príležitosti, ktoré ponúkajú slovenské veľhory. Unikátne pohoria Vysoké a Nízke Tatry, Roháče, Malá a Veľká Fatra a iné sú ideálne pre začiatočníkov aj pokročilých. CK KRYSTAL spolupracuje s horskými vodcami a tí budú pre Vás pravými sprievodcami našich hôr.

Rybolov
Na Slovensku je v súčasnosti 945 rybárskych revírov, ktoré umožňujú rekreačný aj športový rybolov. Našou najväčšou lososovitou rybou je hlavátka podunajská. K častým úlovkom patria aj kapor, karas, lieň, platica, pleskáč, sumec, šťuka, úhor, zubáč. Vychutnajte si neopakovateľné zážity a relax pri rybačke zabezpečenej CK KRYSTAL.

Poľovníctvo
Ideálne podmienky pre poľovníctvo priťahujú už roky aj zahraničných návštevníkov. Najväčší záujem je o odstrel diviakov, dančiu a srnčiu zver, ale aj o medvede a pernatú zver, odchyt a vývoz živých zajacov do zahraničia. Na Slovensku existuje aj liaheň bažantov a jarabíc a nádherná farma jelenej zveri. Poľovnícka sezóna na srncov sa začína 16.5., hlavná sezóna poľovníckych odstrelov trvá od 1. 9. do 31.12. CK KRYSTAL zabezpečí všetky náležitostí poľovníckej turistiky na Slovensku.