slovensky      english language
Zdravotné, kúpeľné a rekondičné pobyty
Čoraz viac silnie záujem návštevníkov o pobyty v našich kúpeľných zariadeniach, ktoré si získali svetovú povesť. Unikátne prírodné liečivé zdroje, široká škála liečebných procedúr, primerané ubytovacie kapacity v príjemnom prostredí slovenskej prírody lákajú do našej vlasti mnoho návštevníkov. CK KRYSTAL má vo svojej ponuke pobyty v najvýznamnejších kúpeľných strediskách ako sú Bojnice, Turčianske Teplice, Dudince, Piešťany, Bardejov, Trenčianske Teplice, Sliač, Kováčová, Nový Smokovec, Lúčky, Korytnica, atď.

Bojnice
- od 30. rokov tohoto stor. sa datuje novodobý rozvoj kúpeľov v Bojniciach. Ležia vo výške 290 m pri východnom úpätí pohoria Malá Magura. Zameriavajú sa na liečbu chorôb pohybového ústrojenstva a nervové choroby.

Turčianske Teplice
- Šesť balneologicky využívaných vrtov prírodnej vlažnej a horúcej vody slabo mineralizovanej sírano - hydrogenuhličitanovej, vápenato - horečnatej, hypotonickej vody sa využíva pri liečbe neurologických ochorení, ochoreniach pohybového aparátu, chorôb obličiek a močových ciest, ako aj pri niektorých ochoreniach tráviaceho ústrojenstva.

Dudince
- Sú situované na úpätí Krupinskej vrchoviny a ich prírodné liečivé zdroje sú využívané pri liečbe pohybového a obehového ústrojenstva a neurologických ochoreniach.

Piešťany
- V 60. a 70. rokoch bolo vybudovaných 1 200 lôžok a komplexné balneoterapeutické zariadenie. Tieto kúpele patria k najznámejším. Sú situované v doline rieky Váh. ( 80 km od Bratislavy a 160 od Viedne.) Liečia sa tu hlavne ochorenia pohybového aparátu a neurologické ochorenia.

Bardejov
- Kúpele na východe Slovenska, 4 km od mesta Bardejov využívajú prírod. miner. vodu na pitnú liečbu, vaňové kúpele a inhalácie, samozrejme okrem iných liečeb. procedúr pri rekonvalescencii po komplexnej onkologickej liečbe, pri ochoreniach srdcovocievneho systému, tráviaceho ústrojenstva, poruchách látkovej výmeny, ochoreniach dýchacích ciest, chorôb obličiek a močových ciest.

Trenčianske Teplice
- Kúpele na západnom Slovensku v údolí riečky Teplička vzdialené od Bratislavy 130 km. Teplota slabo mineralizovanej, síranovo-hydrogenuhličitanovej, vápenato-horečnatej, sírnej vody je 36 - 40 °C a využíva sa pri liečbe chorôb pohybového aparátu, psoriáze a neurologických ochoreniach.

Sliač a Kováčová
- Kúpele ležia na úpätí Slovenského Rudohoria v prekrásnom prostredí lesoparku neďaleko mesta Banská Bystrica. Liečia sa tu hlavne choroby obehového ústrojenstva.

Kováčová
- Tieto kúpele sú zamerané hlavne na liečbu pohybového aparátu a nervových ochorení u detí.

Nový Smokovec
- Sú situované priamo v srdci Tatranského národného parku vo výške 1018 m, podľa švajčiarskej klasifikácie - liečivá klíma horského typu, stimulujúca stupeň 2. Liečia sa tu choroby dýchacích ciest a choroby z poruchy metabolizmu a žliaz s vnútornou sekréciou.

Lúčky
- Kúpele poblíž mesta Ružomberok sú vhodné najmä na liečbu ženských chorôb, neplodnosti a rekonvalescenciu po onkologickej liečbe ženských orgánov. Je tu zriadená aj sexuologická a mammologická poradňa.

Korytnica
- Sú to najvyššie položené kúpele v Národnom parku Nízke Tatry poblíž miest Banská Bystrica a Ružomberok. Liečia tu ochorenia tráviacej sústavy, ochorenia z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou.