slovensky      english language
Voľný čas
Voľný čas patrí k najvzácnejším chvíľam v živote. Nemali by sme s ním hazardovať ani pri spoznávaní cudzích krajín, ich zvykov a tradícií. CK KRYSTAL Vám v rámci Vášho pobytu na Slovensku odporúča aj nasledujúce tipy pre voľný čas. Určite si vyberiete:

Gastronómia
Zážitky z návštev každej krajiny sú umocnené svojráznou chuťou a vôňou jedál i nápojov. Slovenská kuchyňa je naozaj špecifická a preslávená viacerými originálnymi jedlami, ktoré nenájdete v žiadnej inej národnej kuchyni. Odporúčame Vám pri návšteve Slovenska rezervovať si čas na ochutnávku takých kulinárskych špecialít, akými sú tradičné bryndzové halušky, haruľa, guláš, pečené husy, kačice či divina. CK KRYSTAL Vám sprostredkuje aj skupinové gastronomické hody a návštevy typických slovenských salašov spojených s ochutnávkou čerstvých mliečnych výrobkov z ovčieho mlieka.

Vínna cesta
Juh Slovenska je tradične známy kvalitnými vínami. Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť spoznať čarovné vinárske oblasti prepojené do tzv. Malokarpatskej vínnej cesty. Jej trasa vedie od hlavného mesta Bratislavy cez Svätý Jur, Pezinok a Modru. Každé z týchto miest má špecifickú atmosféru, ktorú umocňujú ďalšie turistické atrakcie: veľkomoravské hradisko z 10. stor., Vinohradnícke múzeum a vychýrená slovenská majolika. CK KRYSTAL pre Vás zorganizuje aj tento atypický turistický program.

Divadlá
Slovenské divadelníctvo a výkony slovenských umelcov si získali uznanie aj za hranicami našej krajiny. V prípade Vášho záujmu Vám CK KRYSTAL rada rezervuje vstupenky na vybrané divadelné predstavenia činohry, opery, baletu, muzikálov Slovenského národného divadla (činohra, opera, balet), ako aj koncertných vystúpení Slovenskej filharmónie a ostatných umeleckých telies.

Múzeá
Slovensko je známe aj veľkým počtom špecializovaných múzeí po celom území. Pobyt v každom meste si možno spestriť prehliadkou zaujímavých muzeálnych zbierok. K jedinečným príležitostiam spoznať historické korene národa patria ukážky spôsobu života predchádzajúcich generácií v skanzenoch. CK KRYSTAL zabezpečí ich návštevu spolu s odborným výkladom.

Galérie (ÚĽUV, Starožitníctva)
K častým požiadavkám našich klientov patrí návšteva početných galérií umenia. Najmä zberatelia a milovníci umenia s obľubou navštevujú aj starožitníctva a predajne ÚĽUV s tradičnými slovenskými umeleckými výrobkami. Na požiadanie CK KRYSTAL umožní oboznámenie aj s typickými ľudovými remeslami.

Festivaly
Kultúrnu ponuku spestrujú viaceré festivalové podujatia orientované na folklór, ale aj populárnu a vážnu hudbu, tanec či divadelné umenie. V prípade záujmu kontaktujte CK KRYSTAL a my Vám radi poskytneme podrobnejšie informácie.

Vyhliadkové lety
Jednou z atrakcií je aj vyhliadkový let so zoskokom pod odborným vedením. Realizujú sa na viacerých miestach republiky. CK KRYSTAL Vám sprostredkuje nielen tieto lety, ale aj odborné kurzy.

Plavba loďou a pltníctvo
K ďalším žiadaným službám patria rekreačné a zábavné plavby po slovenských riekach a vodných nádržiach. Zvláštnosťou Slovenska je prepojenie krajiny prostredníctvom Dunaja so susedným Rakúskom a Maďarskom. CK CRYSTAL odporúča absolvovať návštevu neďalekej Viedne a Budapešti práve výletnou loďou. Historickou je tradícia pltníctva - splav slovenských riek na drevených pltiach spojený s ochutnávkou typických slovenských jedál a nápojov.

ZOO
Pre milovníkov zvierat CK CRYSTAL zorganizuje aj vstup a prehliadku viacerých zoologických záhrad na našom území. Najväčšia a najnavštevovanejšia je Bojnická ZOO, ktorej prehliadka sa zvyčajne spája aj s návštevou susedného Bojnického zámku.